Długoterminowy wynajem aut na firmę – na czym polega i czy warto?

car-g6c3b00cf5_1920

Budowa firmowej floty zwykle jest procesem czasochłonnym i bardzo kosztownym. Jak się jednak okazuje, również i w tym obszarze funkcjonują rozwiązania pozwalające zaoszczędzić sporo pieniędzy. Firma nie musi kupować aut, aby z nich korzystać.

Wynajem długoterminowy alternatywą dla kupna i leasingu

Zamiast kupować auta, które mają służyć realizacji zadań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, przedsiębiorca może zdecydować się na długoterminowy wynajem samochodów. Jest on również świetną alternatywą dla leasingu – pomimo że pod wieloma względami bardzo go przypomina. Jest to jednak bardziej rozbudowana usługa, dzięki której przedsiębiorca może liczyć na kompleksową obsługę techniczną i administracyjną. Z długoterminowego wynajmu aut korzysta coraz więcej firm w Polsce, a oferty w tym zakresie wyróżniają się atrakcyjnymi warunkami.

Długoterminowy wynajem aut – na czym polega?

Długoterminowy wynajem aut to nowoczesna usługa transportowa ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. W wypożyczalni iPanek cała procedura związana z wynajęciem samochodu lub paru pojazdów jednocześnie przebiega bardzo sprawnie. Wybrane pojazdy warto wcześniej zarezerwować online lub telefonicznie. Konieczne jest zawarcie umowy precyzującej zasady korzystania z omawianej usługi. W zamian za miesięczną opłatę przedsiębiorca zyskuje dostęp do samochodu bez ponoszenia kosztów związanych z utratą wartości, serwisu czy ubezpieczenia. Jeśli w trakcie najmu jego potrzeby ulegną zmianie, wypożyczalnia proponuje darmową wymianę auta.

Długoterminowy wynajem aut – jakie ma zalety?

Największą korzyścią wynikającą z długoterminowego wynajmu aut jest wygoda. Stałej wysokości opłata ułatwia planowanie firmowego budżetu. Kontrola kosztów to także redukcja wydatków na utrzymanie floty, co w dobie rosnących kosztów prowadzenia biznesu ma niebagatelne znaczenie. Opłaty za wynajem można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, co jest niewątpliwą zaletą z podatkowego punktu widzenia. Po zakończeniu umowy samochód wystarczy zwrócić do wypożyczalni.