Jakie korzyści daje wynajem aut na minuty?

Na korzystanie z usługi, jaką jest wynajem samochodów na minuty, decyduje się coraz więcej kierowców. Jest to rozwiązanie funkcjonujące w dużych miastach i cieszące się ogromną popularnością. Co warto wiedzieć na jego temat i dlaczego opłaca się z niego korzystać?

Wynajem aut na minuty – co to takiego?

Wynajem samochodów na minuty to nowoczesna usługa transportowa, której podstawę stanowi idea współdzielenia od dawna już doskonale znana w ekonomii. W praktyce wygląda to w ten sposób, że z jednego samochodu korzysta w ciągu dnia co najmniej kilka osób. Dzięki temu jeden współdzielony pojazd jest w stanie zastąpić nawet dziesięć prywatnych aut, co ma niebagatelne znaczenie w kontekście finansowym i ekologicznym. Wynajem aut na minuty kojarzy się głównie z funkcjonalnymi samochodami znakomicie przystosowanymi do jazdy miejskiej, ale w ramach omawianej usługi można wynajmować też auta luksusowe. W takiej właśnie formule udostępnia je obecnie niejedna wypożyczalnia samochodów luksusowych. Warszawa to bardzo dobry przykład miasta, gdzie działa sporo takich firm.

Wynajem aut na minuty – jak korzystać z usługi?

W celu wynajęcia samochodu na minuty – w tym także pojazdu luksusowego – trzeba zainstalować na smartfonie aplikację Panek CarSharing wyróżniającą się prostą obsługą i wysoką funkcjonalnością. Założenie konta w aplikacji i aktywowanie go jest równoznaczne akceptacją warunków najmu – nie trzeba zawierać żadnej pisemnej umowy. Aplikacja jest w tym przypadku potrzeba z paru powodów. Przede wszystkim służy do otworzenia samochodu oraz zakończenia najmu. Za jej pomocą można zlokalizować wolne w danym momencie auta, zgłosić operatorowi usterki oraz zapłacić za przejazd. Opłaty naliczane są realny czas przejazdu oraz za pokonany dystans.

Wynajem aut na minuty – jakie ma zalety?

Wynajem samochodów na minuty to oszczędność czasu i pieniędzy. Usługa ta zastępuje transport publiczny oraz drogie taksówki, a przy tym stanowi gwarancję podróżowania po mieście w komfortowych warunkach.