Używane auto w leasingu – czy to możliwe?

W dzisiejszych czasach nie trzeba być właścicielem samochodu, aby z niego korzystać. Jedną z najpopularniejszych form posiadania auta jest leasing. Kojarzy się on nade wszystko z nowymi pojazdami, ale umowy leasingowe obejmują też używane samochody.

Auto używane w leasingu – na czym polega?

Leasing używanych aut tylko nieznacznie nie różni się od leasingu samochodów z rynku pierwotnego. Po prostu inny jest przedmiot umowy – jest nim pojazd z drugiej ręki. Leasingobiorcy mają do wyboru różne rodzaje leasingu, a mianowicie leasing finansowy, konsumencki oraz zwrotny. Leasing używanych pojazdów adresowany jest zarówno do osób prywatnych, jak i prowadzących działalność gospodarczą. W zamian za miesięczną opłatę leasingobiorca ma prawo korzystać z auta na zasadach precyzyjnie określonych w umowie. Eksperci z salonu Używane Jak Nowe podkreślają, że w tym właśnie obszarze pojawiają się różnice pomiędzy leasingiem aut używanych a nowych.

Auto używane w leasingu – o tym warto wiedzieć!

Leasingodawcy stawiają konkretne warunki, jeśli chodzi o samochody używane. Leasing aut z rynku wtórnego wchodzi w rachubę jedynie w odniesieniu tylko do wybranych pojazdów. Kluczową przesłanką jest ich wiek – zazwyczaj okres finansowania oraz wiek samochodu muszą wynosić maksymalnie od 8. do 10. lat. Starsze samochody leasingowane są znacznie rzadziej, a jeśli już to się zdarza, miesięczny czynsz jest wyższy. Decydując się na leasing używanego pojazdu, należy koniecznie brać poprawkę na większą opłatę początkową niż ma to miejsce w przypadku leasingu nowych pojazdów.

Auto używane w leasingu – najważniejsze zalety

Najważniejsze korzyści wynikające z leasingu aut używanych odnoszą się do kwestii finansowych. Omawianą formą finansowania można objąć np. roczny samochód o świetnych parametrach technicznych za cenę niższą niż nowego egzemplarza. W leasingu są przeważnie udostępniane popularne modele sygnowane markami znanych producentów, w związku z czym wydatki w razie usterki nie zrujnują domowego lub firmowego budżetu.

https://www.uzywanejaknowe.pl/